با استفاده روز افزون از انتقال تصویر دوربین مدار بسته ، خطرات مربوط به هک شدن تصاویر نیز بیشتر خواهند شد و هر چقدر ارائه دهندگان تجهیزات نظارتی،امنیت محصولات خود را بالا می برند باز هم میبینیم که هکر ها راهکارهای نفوذ را پیدا می کنند و سالانه تصاویر دوربین های بسیاری مورد هجوم قرار می گیرند.
 
انتقال تصاویر بر بستر اینترنت باعث می شود تا داده های شما روی شبکه جهانی قرار بگیرند و این بستر نیز خطرات خود را دارد.اگر شما یک کاربر معمولی دوربین مدار بسته هستید شاید هک شدن تصاویر نتواند آسیب های جدی به شما وارد کند اما برای امنیت اماکن دارای ضریب امنیتی بالا هک شدن تصاویر می تواند منجر به آسیب های جبران ناپذیری شود.
اخیرا هک شدن دوربین مدار بسته هایک ویژن و داهوا سر و صدای زیادی به پا کرد و حال با این اتفاقات شاید محبوبیت این دو برند مطرح جهانی کمی تحت تاثیرات منفی اتفاقات اخیر قرار بگیرد.
با توجه به همین موارد کمپانی دوربین مدار بسته یونی ویو اقدام به ارائه راهکارهایی کرده است که بتواند امنیت کاربران را افزایش داده تا از آسیب هایی که در اثر نفوذ به تصاویر محصولات ارائه شده توسط این کمپانی بوجود می آید در امان باشد.
 
از مهم ترین عواملی که باعث می شوند تا تجهیزات نظارت تصویری هک شوند استفاده از کلمه عبور و نام کاربری پیش فرض می باشد.کاربران باید دقت داشته باشند تا در هیچ شرایطی از نام کاربری و کلمه عبور پیش فرض خود دستگاه استفاده نکنند و همچنین از انتخاب کلمات عبور ساده و قابل حدس و غیر ایمن خود داری کنند.
برای انتخاب کلمه عبور ترکیب حروف کوچک و بزرگ ، اعداد و کاراکترهای ویژه را انتخاب کنید تا بتوان به راحتی کلمات عبور شما را حدس زد.
 
حال با توجه به مواردی که گفته شد کمپانی یونی ویو در نسل جدید فریم ور های مخصوص دوربین مدار بسته تحت شبکه و همچنین دستگاه های NVR خود امکاناتی را در نظر گرفته که کاربر هرگز نتواند کلمات عبور پیش فرض را برای خود انتخاب کند.خصوصا زمانی که شما قصد دارید تا تصاویر را بر بستر شبکه های کامپیوتری و یا اینترنت انتقال دهید برای ریموت شدن دستگاه هرگز نمی توانید کلمه عبور ضعیف برای تجهیزات خود انتخاب کنید.
 
مهم ترین عامل جلوگیری در برابر نفوذ حملات سایبری نیز همین کلمه عبور و نام کاربری می باشد و تمام دستگاه های هک شده هایک ویژن نیز همان دستگاه هایی بودند که از کلمه عبور پیش فرض استفاده می کردند.پس این مورد را جدی بگیرید.
 
در تمام تجهیزات جدید یونی ویو چنانچه بخواهید با نام کاربری و کلمه عبور پیش فرض وارد دستگاه شوید با پیغام زیر مواجه می شوید:
Login Failed , please set a strong password for your device
و از شما می خواد تا در همان ابتدا کلمه عبور قوی برای خود انتخاب کنید.برای ست کردن کلمه عبور نیز باید ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ و اعداد انتخاب کنید تا دستگاه به شما اجازه عبور از این مرحله را بدهد.
همچنین هنگامی که بخواهید توسط موبایل و سایر بسترهای انتقال تصاویر وارد سدتگاه خود شوید همان جا از شما می خواهد تا کلمه عبور ایمن را انتخاب کنید و همین امر می تواند تا میزان بسیار زیادی از نفوذ به تجهیزات شما جلوگیری کند.
برچسب ها: , | موضوع : | بازدید : 17

[ يکشنبه 29 اسفند 1395 ] [ 7:33 ] [ سالار احمدی ] [ ]

 

در این مقاله قصد داریم تا راهکارهای فنی تامین برق دوربین مدار بسته را برای علاقمندان شرح دهیم.شاید با خود بگویید دوربین مدار بسته تنها نیاز به یک برق 12 ولت دارد و منظور از راهکارهای فنی تامین برق دوربین مدار بسته چیست ؟

تامین برق و تغذیه دوربین مداربسته آنقدر مهم است که که اگر نتوانید توان مورد نیاز دوربین مدار بسته را به خوبی تامین کنید ممکن است یکی از موارد زیر پیش بیاید :
-آسیب رسیدن به دوربین مدار بسته بدلیل تامین ولتاژ ضعیف (تصور کنید قیمت دوربین مدار بسته ای که آسیب می بیند نیز بالا باشد)
-افت کیفیت تصویر بدلیل جریان نامناسب
-نویز در تصاویر دوربین مدار بسته


برای پروژه های کوچک شاید این مساله آن قدر مهم نباشد.زیرا متراژ کابل مصرفی بسیار پایین است و افت ولتاژ بدلیل طول کابل برق شاید زیاد محسوس نباشد.اما هنگامی که شما برای پروژه های بزرگ اقدام به سیم کشی برق دوربین مدار بسته می کنی باید در نظر داشته باشید که میزان توان مصرفی با توجه به سطح مقطع کابل برق دوربین مدار بسته و همچنین میزان افت ولتاژ در طول سیم را بررسی کنید تا مشکلی برای شما بوجود نیاید.
منظور از افت ولتاژ در طول مسیر چیست ؟ هنگامی که شما برای مسیرهای طولانی از کابل و یا سیم با سطح مقطع پایین استفاده میکنید باید بدانید که ولتاژی که در ابتدای مسیر کابل به آن متصل کرده اید با ولتاژی که در انتهای مسیر دریافت می کنید یکسان نمی باشد.همین امر می تواند باعث افت تصویر و همچنین وجود نویز و در نهایت آسیب رسیدن به دوربین مدار بسته شما شود.
در ادامه راهکارهایی را برای شما بیان می کنیم تا توسط آنها بتوانید این میزان افت ولتاژ را محاسبه کرده و از بروز این مشکلات جلوگیری کنید.


برای مسیر های طولانی بالای 70 متر استفاده از ولتاژ 12 ولت در کابل برق دوربین مدار بسته توصیه نمی گردد و بهتر است برای این موارد از برق 220 ولت و قرار دادن آداپتور در کنار دوربین مدار بسته استفاده کنید.همچنین این مورد را بسیار جدی بگیرید که از آداپتور های بسیار با کیفیت استفاده کنید و قیمت بالاتری برای خرید یک آداپتور مناسب و با کیفیت بسیار بالا پرداخت کنید.در آداپتور های ارزان قیمت ولتاژ و آمپر خروجی با آنچه روی محصول درج شده تفاوت بسیار زیادی دارد.
چنانچه می خواهید از برق 12 ولت مستقیم برای تامین توان مصرفی دوربین مدار بسته خود استفاده کنید باید میزان افت ولتاژ با توجه به سطح مقطع سیم خود را محاسبه کنید.در پست های قبلی و معرفی نرم افزار محاسباتی دوربین مدار بسته ، یکی از قسمت های مهم این نرم افزار Wireloss بود که در توضیح آن گفتیم که این قسمت برای محاسبه میزان افت ولتاژ در کابل برق دوربین مدار بسته بکار می رود.
شما با انتخاب نوع آلیاژ سیم ، متراژ سیم و ولتاژ ورودی می توانید میزان افت ولتاژ در سیم را اندازه گیری کنید تا بتوانید ولتاژ مورد نیاز خود را به خوبی تامین کنید.


در این موارد نیاز است تا سطح مقطع کابل برق شما به میزانی در نظر گرفته شود که افت ولتاژی نداشته باشید.در برخی پروژه های دیده شده که نصاب دوربین مدار بسته با استفاده از سیم های بسیار نازک با قطر 0.25 اقدام به تامین برق دوربین مدار بسته در متراژ های بالا کرده است که همین امر می تواند باعث آسیب رسیدن به دوربین شود.
اگراستفاده از برق 220 ولت و قرار دادن آداپتور در کنار دوربین مداربسته را در دستور کار خود دارید بهتر است تا کابل برق شما از کابل تصویرتان فاصله داشته باشد.این احتمال خیلی ضعیف است که با استفاده از چندین آداپتور از یک کابل برق ، این کابل بتواند روی تصاویر شما نویز بیندازد اما بدلیل هم جواری طولانی این دو کابل و همچنین میزان آمپر مصرفی کابل ، بهتر است تا از هم جواری کابل برق و تصویر جلوگیری شود تا از عدم وجود نویز اطمینان حاصل کنید.
یکی دیگر از اشتباهاتی که بعضا نصابان و همکاران محترم مرتکب می شوند استفاده از یک آداپتور در سمت DVR و سیم کشی های طولانی تا خود دوربین است.این مورد باعث می شود تا فشار زیادی به خود آداپتور بیاید و ضمن افت ولتاژ و جریان ، خود آداپتور نیز پس از مدت کوتاهی از بین می رود و شما محبور به تعویض آن می شوید.
در مواردی که می خواهید از برق 12 ولت در مسیر های طولانی استفاده کنید حتما از منبع تغذیه صنعتی استفاده کنید.اگر افت ولتاژ شما حدود 1 ولت باشد نیز می توانید در سمت پاور مرکزی با تغییر دیمر خروجی ولتاژ سر خط خود را افزایش دهید.به این معنی که شما سر خوط کابل برق خود ولتاژ 13 ولت را درون کابل برق خود اعمال می کنید و در انتهای خط با توجه به افت ولتاژ 1 ولتی ، شما ولتاژ 12 ولت را دریافت می کنید.

برای دوربین های مدار بسته تحت شبکه ، خیلی مهم است که دقیقا مشابه میزان آمپر مورد نیاز آنها ، تغذیه دوربین تامین گردد.نسل قدیم دوربین های تحت شبکه بسته به نوع دوربین ، حدودا نیاز به 1.55 آمپر جریان داشتند و در صورت تامین کمتر از میزان مورد نیاز دچار قطعی تصاویر بصورت لحظه ای می شدند.
پس از توضیحات فوق این نکته را یاد آور شویم که تمام دوربین های مدار بسته حداقل تا یک ولت جای افزایش و کاهش ولتاژ را دارند و اگر می گوییم ولتاژ مناسب را به دوربین مدار بسته تان برسانید منظور این نیست که اگر بجای 12 ولت شما 11.55 ولت به دوربین برق دادید دنیا به آخر می رسد و تمام مشکلات ذکر شده در بالا پیش می آید.
اگر موارد فوق را عنوان کردیم برای این است که مشاهده شده در برخی موارد ولتاژ های 9 ال 10 ولت به دوربین می رسد که می تواند مشکلات ذکر شده را بوجود بیاورد.

برچسب ها: , | موضوع : | بازدید : 11

[ يکشنبه 29 اسفند 1395 ] [ 7:31 ] [ سالار احمدی ] [ ]

 

 

 
 

 

در حالی که کمپانی داهوا با ارائه HDCVI 3.0 امکانات بسیاری رو برای دوربین های مدار بسته HD آنالوگ ارائه کرد ، هایک ویژن نیز همواره در حال رقابت با داهوا بوده و این دو کمپانی همگام و پیشرو در ارائه امکانات جدید در دوربین های مدار بسته HD  آنالوگ عمل می کنند.
دوربین مدار بسته هایک ویژن در نسل جدید HDTVI که به HDTVI 4.00 معروف هستند امکانات قوق العاده ای را ارئه کرده است که مهم ترین آنها را می توان به ارائه تصاویر 4K با نرخ 15 فریم و طول انتقال تصویر 500 متر بر بستر کال کواکسیال اشاره کرد.
همانطور که می دانید Techpoint ارائه کننده تکنولوژی HDTVI بود و همواره در حال بهبود کیفیت تصویر و انکودینگ و دکدینگ این استاندارد ارائه تصاویر می باشد.
طبق ادعای techpoint پهنای باند HDTVI 4.0 به نسبت نسل سوم آن حدودا دو برابر افزایش داشته و ارسال تصاویر 4k  با نرخ 15 فریم در ثانیه میسر گردیده است.این در حالی است که در نسل قبل ارسال تصاویر با روزلوشن ، تنها با 7 فریم در ثانیه امکان پذیر بود و این در حالی است که این استاندارد تصاویر با کیفیت 4 مکاپیکسل با کیفیت 15 فریم میسر بود و همین کیفیت در نسل جدید با 30 فریم امکان پذیر می باشد.
یکی از مزیت های دیگر این تکنولوژی سازگاری آن با تمام نسل های قبل می باشد و تمام رزولوشن های قبلی توسط این نسل قابل پشتیبانی هستند و همچنین تمام تکنولوژی های AHD و HDCVI نیز با آن سازگار هستند.
دوربین مدار بسته آنالوگ HD در حال سازگاری بسیار نزدیک باهم قرار دارند و نسل جدید DVR های AHDD نیز از تمام تکنولوژی های موجود در بازار پشتیبانی می کنند.داهوا نیز در DVR های جدید pentabridd خود از دوربین های ارائه شده توسط سایر تکنولوژی ها پشتیبانی می کند و مانند آنچه در دوربین های تحت شبکه اتفاق افتاد و پروتکل یکپارچه OnVif جهت یکپارچه سازی انتقال تصاویر دوربین تحت شبکه برندهای مختلف ارائه گردید ، نسل های جدید چیپست های دوربین آنالوگ HD نیز در حال بهبود سازگاری با همدیگر هستند.
با ارائه روزولوشن 4k توسط داهوا و هایک ویژن ، رقابت مابین دوربین های آنالوگ HD و دوربین مدار بسته تحت شبکه تنگاتنگ تر خواهد شد و سازندگان دوربین های تحت شبکه با روزولوشن بالا نیز باید فکری به حال انتقال اطلاعات با طول کابل بیشتر در بستر شبکه های کامپیوتری کنند.
در همین راستا کمپانی دوربین مدار بسته یونی ویو در آخرین نسل دوربین های خود امکان استفاده از کابل شبکه تا متراژ 2000 متر برای هر دوربین مدار بسته را فراهم نموده است که می تواند از طریق PoEE نیز تغذیه گردد.

برچسب ها: , | موضوع : | بازدید : 12

[ پنجشنبه 26 اسفند 1395 ] [ 14:47 ] [ سالار احمدی ] [ ]

 

 
 

 

در این قسمت از اخبار دوربین مدار بسته قصد داریم تا شما را با برند دوربین مدار بسته uniview آشنا کنیم.uniview بعنوان سومین  برند تولید کننده محصولات دوربین مدار بسته در چین می باشد و واردات عظیم و گسترده این برند در داخل کشور ان را به یک محصول نام آشنا تبدیل کرده است.

برندهای چینی معتبر در زمینه دوربین مدار بسته فعالیت بسیار منظم و حساب شده ای دارند و سهم عظیمی از بازارهای جهانی را از آن خود کرده اند.کیست که در زمینه دوربین مدار بسته فعالیت داشته باشد و نام دوربین مدار بسته هایک ویژن و دوربین مدار بسته داهوا را نشنیده باشد ؟

هایک ویژن بعنوان اولین تولید کننده دوربین مدار بسته در جهان مطرح است و داهوا دارای رتبه چهارم در این زمینه می باشد.برندهای معتبر چینی مانند univieww ، هایک و داهوا اساس کار خود را بر ارائه محصولات با کیفیت و ارزان قیمت گذاشته اند و از همین رو فروش بسیار بالایی را تجربه می کنند.برند دوربین مدار بسته uniview تنها محصولات نظارتی تحت شبکه را تولید می کند و در زمینه تولید دوربین های مدار بسته سایر تکنولوژی ها مانند ahd و CVI و TVI هیچ فعالیتی ندارد و بطور تخصصی روی تولید محصولات نظارت تصویر تحت شبکه تمرکز دارد.

چرا برندهای چینی ارزان تر هستند ؟ در تولید و ارائه یک برند و قیمت گذاری آن موارد بسیار زیادی دخیل هستند که از جمله مهم ترین آنها می توان به هزینه تولید و هزینه های مربوط به تامین نیروی انسانی می باشد که در این زمینه بسیاری از کمپانی های بزرگ جهانی نیز محصولات خود را در چین تولید می کنند.زیرا هزینه های حقوق نیروی انسانی و سایز هزینه های جانبی در چین بسیار پایین تر از سایر کشور ها می باشد و تولید در چین بسیار به صرفه تر است.

یونی ویو در آخرین محصولات خود رو به دوربین های مدار بسته 4k با کیفیت تصویر 8 مگاپیکسل آورده است و بابت کیفیت تصویر و عمر محصولات  یونی ویو می توان گفت که این محصولات به شدت رقابتی هستند و ضمن ارئه تصاویر بسیار با کیفیت ، محصولات با عمر کارکرد بالا و گارانتی معتبر ارائه نموده است که در زمینه فروش تجهیزات دوربین مدار بسته تحت شبکه می توان این برند را رقیب برندهای بزرگ دانست و آینده روشنی برای این  برند پیش بینی می شود.

قیمت دوربین uniview بسته به نوع و کیفیت تصویر آن در نرج متفاوتی قرار دارد و برای خرید این تجهیزات ابتدا باید این مورد را در نظر داشت که چه  محصولی برای شما مناسب است و با توجه به نوع کاربری شما احتیاج به چه کیفیت تصویری دارید.

با توجه به تخصصی بودن حیطه کاری یونی ویو در زمینه نطارت تصویری تحت شبکه این کمپانی اقدام به تولید رکوردرهای تحت شبکه فوق حرفه ای کرده است.بعنوان مثال در مدل های بروز رکوردر های یونی ویو توانایی پشتیبانی و رکورد 128 کانال دوربین مدار بسته تحت شبکه با کیفیت تصویر 12 مگاپیکسل را دارند.

همچنین این رکوردر ها می توانند از 16 هارد دیسک sata با ظرفیت 8 ترابایت پشتیبانی کنند.در زمینه کدکهای ذخیره سازی اطلاعات نیز باید گفت که رکوردرهای نسل جدید uniview می توانند تصاویر را با استاندارد h265 رکورد کنند که علاوه بر افزایش کیفیت تصویر ذخیره سازی شده ، حجم نهایی اطلاعات نیز به میزان بسیار قابل توجهی کاهش می یابد.

در مدار داخلی رکوردر های نوین یونی ویو ، قابلیت تصفیه ولتاژ و جلوگیری از آسیب دیدن دستگاه و هارد دیسک ها در برابر نوسانات جریان برق تعبیه شده تا این محصولات در برابر آسیب های نوسانات ایمن باشند و بتوان در هر شرایطی به آنها اعتماد کرد.زیرا اساسا مبحث ذخیره سازی اطلاعات و فضای ذخیره سازی و همچنین قابلیت اعتماد به داده های ذخیره شده از مواردی هستند که باعث می شوند تا یک محصول در شرایط حساس کاری و پروژه های مهم امنیتی و دولتی بکار گیری شود.

برای کسانی که به دنبال امنیت فوق العاده و قیمت دوربین مدار بسته مناسب می گردند محصولات یونی ویو می تواند گزینه مناسبی باشد.زیرا قیمت دوربین مدار بسته تحت شبکه یونی ویو با سایر برندها به شدت رقابتی می باشد و در مورد کیفیت این محصولات باید گفت که هیچ نقصی به این برند  وارد نیست.

در طیف محصولات جدید این کمپانی نیز انواع دوربین مدار بسته بیسیم (دوربین مدار بسته وایرلس) یافت میشوند که می توانند نیاز های هر کاربری را مرتفع کنند.

در کشور ما شرکت فناوران امن یاشار وارد کننده محصولات uniview می باشد وخدمات پس از فروش و همچنین شبکه فروش محصولات یونی ویو را بعهده دارد.

افتخارات برند یونی ویو:

 سال 2007 یونی ویو توانست در لیست ده برند برتر سیستم های امنیتی چین نائل شود.همچنین در این سال بعنوان سر گروه نو آوری های تکنولوژی در زمینه دوربین های تحت شبکه را در مجله دانش و تکنولوژی روز از آن خود کند.

سال 2008 نیز بعنوان جایزه راهکارهای امنیتی مطلوب از h3c چین نائل گشت که افتخار بزرگی به شمار می امد.

سال 2009 نیز از سوی دو نشریه معتبر چینی در لیست 10 برند برتر سیستم های نظارت تصویری مطرح شد.

سال 2010 را می توان سال اوج گیری یونی ویو نام برد و در این سال  این کمپانی توانست 16 جایزه از همایش ها و نشریات معتبر داخل کشور چین دریافت کند.

سال 2011 نیز 10 یونی ویو به 10 عنوان و جایزه نائل گشت که از مهم ترین آنها می توان به دیگ طلایی جهت ارائه محصولات با کیفیت 1080p اشاره کرد.

 سال 2012 مهم ترین جایزه یونی ویو از IF design آلمان بود که گامی بزرگ در جهانی شدن این برند به شمار می رفت.

سال 2013 نیز یونی ویو توانست برای بار دوم جایزه دیگ طلایی را از آن خود کند

سال 2014 نیز این برند معتبر توانست جایزه ویژه secutech را از آن خود کند .

عناوین ذکر شده در مورد این برند معتبر از مهم ترین عناوین سالانه معتبر بوده و در طی این سالها این برند معتبر جایزه های داخلی و محلی زیادی را کسب کرده که ذکر انها خارج از بحث ماست.

 

برچسب ها: , | موضوع : | بازدید : 12

[ چهارشنبه 4 اسفند 1395 ] [ 14:42 ] [ سالار احمدی ] [ ]

 

 
 

 

در این قسمت از سایت ایلیا دیتا می خواهیم شما را با نحوه اتصال میکروفن به دوربین مدار بسته آشنا کنیم.در ابتدای امر لازم است تا چند نکته را در نظر بگیرید:

1-از دارا بودن ورودی میکروفن در دستگاه DVR خود اطمینان حاصل کنید.زیرا برخی DVR ها ممکن است دارای ورودی صدا نباشند.

2-تعداد میکروفن هایی که می توانید به دستگاه وصل کنید را با توجه به تعداد پورتهای ورودی صدای دستگاه در نظر بگیرید.زیرا برخی دستگاه ها ممکن است به تعداد کانال های دوربین مدار بسته دارای پورت ورودی صدای میکروفن نداشته باشند.

3-برای هر میکروفن نیاز به تغذیه 12 ولت می باشد که می توانید از تغذیه مروبط به دوربین مدار بسته نیز استفاده کنید.

4-دستگاه های DVR قدیمی دارای سوکت BNC برای ورودی صدا بودند و دستگاه های جدیدتر دارای سوکت های RCA یا همان AV می باشند.در اتصال دستگاه به DVR این نکات را نیز در نظر بگیرید.

نحوه اتصال میکروفن به دستگاه DVR بسیار ساده است.کافیست تا تغذیه میکروفن را متصل کرده و با همان کابل کواکسیال یک اتصال از میکروفن به DVR متصل کنید.

اما نیاز است تا در دستگاه DVR خود نیز تنظیماتی را جهت متصل کردن میکروفن اعمال کنید که در زیر بصورت مرحله به مرحله شما را با تنظیمات دستگاه DVR برای اتصال میکروفن به دوربین مدار بسته آشنا می کنیم.

1.وارد منوی اصلی دستگاه DVR خود شوید

2.وارد منوی encode شوید.ممکن است بسته به نوع دستگاه شما این منو در زیر منو های مختلف وجود داشته باشد.

نحوه اتصال میکروفن به دوربین مدار بسته

3.مطابق شکل زیر شماره کانال دوربین مداربسته ای که می خواهید میکروفن را به آن متصل کنید انتخاب کنید

4.در قسمت پایین این صفحه گزینه audio/video را فعال کنید.

نحوه اتصال میکروفن دوربین مدار بسته

5.چنانچه می خواهید روی تصاویر موبایل نیز توانایی دریافت صدا را داشته باشید گزینه audio / video را برای sub stream و یا extra stream نیز فعال کنید.

پس از شنیدن صدای میکروفن ممکن است صدای شما داری گز و یا حالتی شمابه جیغ در اکو باشد.برای حل این مشکل می توانید میزان gain صدای میکروفن را توسط یک پتانسیومتر تعبیه شده روی ان کم و یا زیاد کنید.

 

لینک های سایت:

دوربین مدار بسته

قیمت دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته تحت شبکه

قیمت دوربین مدار بسته تحت شبکه

دوربین مدار بسته بیسیم

دوربین مدار بسته وایرلس

دزدگیر اماکن

قیمت دزدگیر اماکن

دزدگیر منزل

قیمت دزدگیر منزل

برچسب ها: , | موضوع : | بازدید : 13

[ يکشنبه 10 بهمن 1395 ] [ 15:13 ] [ سالار احمدی ] [ ]

 

 
 

 

تجهیزات ویدئو بالن در دوربین مدار بسته کاربرد های خاص خود را دارند که مهم ترین آنها تقویت سیگنال می باشد.اما نکته بسیار  مهم در مورد این تجهیزات این است که کاربرد آنها منوط به شرایط خاص می باشد و نیاز به استفاده آنها در همه پروژه ها دیده نمی شود.

در ابتدای این مقاله کمی در مورد نوع ارسال و دریافت سیگنال در دوربین مداربسته بحث می کنیم و سپس در مورد نحوه کارکرد ویدئو بالن بحث  خواهیم کرد.در انتها به بررسی کاربرد های کلیدی ویدئو بالن در پروژه های دوربین مدار بسته خواهیم پرداخت.

یک دوربین مدار بسته اطلاعات مربوط به تصاویر دریافتی را بصورت پالس های سیگنال و بصورت نا متقارن به دستگاه رکوردر یا همان DVR ارسال می کند.دلیل نا متقارن بودن این امواج نیز تغییرات لحظه ای در تصویر دوربین مدار بسته می باشد.در کابل کواکسیال دو رشته وجود دارد که یکی مغزی و دیگری شیلد دارد.سیگنال های تصویر توسط این دو رشته انتقال پیدا می کنند که شیلد در کابل کواکسیال قطب منفی یا زمین می باشد.

با توجه به نامتقارن بودن سیگنال ارسالی توسط دوربین مدار بسته در کابل کواکسیال ، بین این دو رشته سیم هیچ گونه تشابه سیگنال ارسالی وجود ندارد.حال یک ویدئو بالن ، سیگنال بین دو رشته از کابل را بصورت تقارن دار (متقارن) در می آورد.در اینجا یک سوال پیش می آید و آن هم این است که با توجه به تغییر در نوع سیگنال دوربین مدار بسته آیا دستگاه رکوردر می تواند سیگنال متقارن را دریافت کند ؟

خیر بدلیل تغییر در نوع سیگنال دستگاه رکوردر نیز تصاویر نا مفهومی نشان می دهد و برای همین امر باید یک ویدئو بالن دیگر در سمت دستگاه DVR استفده گردد.

در حقیقت ویدئو بالن ها بصورت جفتی تعبیه شده اند و در سمت دوم آنها سیگنال تصویر مجدد بصورت نامتقان در می آید.

ویدئو بالن دوربین مدار بسته

ویدئو بالن ها در انواع اکتیو و پسیو در دسترس هستند که نوع اکتیو دارای جریان برق ورودی می باشد و علاوه بر متقارن کردن سیگنال ، آن را تقویت نیز می کنند.بالن های پسیو ارزان قیمت هستند و همچنین نیاز به تغذیه جداگانه ندارند.اما نوع اکتیو آنها گرانتر هستند و نیاز به تغذیه جداگانه دارند.

یکی از کاربرد های مهم بالن ها در ارسال سیگنال تا فواصل دورتر می باشد.بطوریکه دریک دوربین مدار بسته آنالوگ بطور معمول و بسته به نوع کابل مورد استفاده سیگنال تصویر بین 300 الی 500 متر توانایی عبور دارد و البته در این متراژ ها نیز سیگنال شما افت خواهد داشت.اما توسط یک بالن اکتیو می توانید تا 3000 فوت یا 914 متر سیگنال تصویر را انتقال دهید.

نکته مهم در استفاده از بالن ها این است که بهتر است کابل قرار گرفته در مسیر شما ، کابل های زوجی با کیفیت نظیر کابل شبکه CAT6 باشد.در این صورت می توانید با توجه به کیفیت بالای آلیاژ بکار رفته در کابل شبکه سیگنال بهتری را ارسال و دریافت کنید.اعداد و ارقام درج شده روی بالن در خصوص متراژ های ارسالی نیز منوط به استفاده از کابل cat6 می باشد.

موارد استفاده از ویدئو بالن ها:

1-تقویت سیگنال و ارسال سیگنال در متراژ های بالاتر

2-کاهش شدید نویز روی سیگنال مخصوصا در محیط های مستعد نویز

ویدئو بالن دوربین مدار بسته

مثال کاربردی:در یک پروژهی انجام شده توسط شخص خودم ، بدلیل نزدیکی محل نصب دوربین ها با فرستنده های رادیویی تصاویر دوربین ها دارای نویز بسیار زیادی بود که پس از تعویض کابل کواکسیال با کابل شبکه CAT6 SFTP و همچنین استفاده از ویدئو بالن ، نویز تصاویر از بین رفت و سیگنال بسیار با کیفیتی را در سمت دستگاه DVR دریافت کردیم.

resource1

resource 2

لینک های سایت:

دوربین مدار بسته

قیمت دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته تحت شبکه

قیمت دوربین مدار بسته تحت شبکه

دوربین مدار بسته بیسیم

دوربین مدار بسته وایرلس

دزدگیر اماکن

قیمت دزدگیر اماکن

دزدگیر منزل

قیمت دزدگیر منزل

برچسب ها: , | موضوع : | بازدید : 14

[ يکشنبه 10 بهمن 1395 ] [ 15:13 ] [ سالار احمدی ] [ ]

 

 
 

 

در این مقاله قصد داریم تا در مورد دوربین مدار بسته حرارتی و کاربرد آنها بحث کنیم.در ابتدا می پردازیم به اینکه دوربین مدار بسته حرارتی چیست و چه کارردی دارد.

طیف کاربرد این دوربین ها بسیار وسیع است اما بیشترین کاربرد آنها مربوط به تشخیص وشناسایی افراد از فواصل دور می باشد.تصور کنید در یک منطقه مانند جنگل که بدلیل شاخ و برگ زیاد درختان امکان دید وسیع از یک منطقه وجود ندارد نیاز به نصب تجهیزات نظارتی جهت جلوگیری از قطع درختان می باشد.در این مناطق باید تعداد زیادی دوربین مدار بسته نصب گردد که ضمن هزینه ی بالای پروژه باعث می شود تا برای نظارت این تعداد  زیاد دوربین احتیاج به نفرات بیشتری باشد و همچنین بدلیل وجود تعداد زیادی از دوربین های مدار بسته نتوان نظارت دقیقی را صورت داد.

حال چاره چیست ؟ با نصب یک دوربین حرارتی می توان فواصل بسیار زیادی را پوشش داد که در صورت وارد شدن انسان در کادر تصویر بتوان مراتب را به خوبی مشاهده کرد و برای اقدامات متقابل آماده شد.در حقیقت این دوربین ها مانند یک چشمی عمل می کنند و جزئیاتی از تصویر را به شما نمایش نمی دهند.بعنوان مثال در صورت تردد انسان در کادر تصویر خصوصیات مربوط به چهره او در تصویر دوربین مشخص نمی باشند و توسط دوربین مدار بسته حرارتی تنها می توان ورود و یا عدم ورود انسان به کادر تصویر دوریبن را شناسایی کرد.

کاربرد های دوربین مدار بسته حرارتی

این نوع دوربین مدار بسته در مکانهای زیر کاربرد دارد:

1-در انبارها می توان با قرار دادن تنها یک دوربین از وارد شدن افراد به داخل انبار آگاهی حاصل کرد.

2-در شهرها نیز می توان مناطق وسیعی را توسط یک دوربین پوشش داد و از مسزان تردد عابرین و همچنین ترددهای غیر مجاز جلوگیری کرد

3-در مناطقی که دارای فنس در اطراف محوطه می باشند می توان با قرر دادن تعداد کمی از این دوربین ها از نزدیک شدن نفرات به فنس آگاه شد.

4-در مناطق شلوغ مانند جنگلها و مراتع سرسبز یک دوربین حرارتی می تواند مشکلات نظارتی را تا حد بسیار زیادی حل کند.

در ادامه به بررسی کادر تصویر و نحوه نمایش تصویر در این دوربین ها می پردازیم و روی تک تک تصاویر توضیحات مختصری خواهیم داشت.

دوربین مدار بسته حرارتی

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید سایر اشیاء به رنگ خاکستری و انسان به رنگ سفید در آمده است که کاملا در کادر تصویر مشخص است.

دوربین مدار بسته حرارتی

در تصویر بالا بدلیل تشابه رنگی لباس فرد با درختان و همچنین روشنایی کم محیط ، چشم انسان دچار خطای دید می شود که این خطای دید در دوربین مدار بسته حرارتی وجود ندارد

نور خودرو و یا تابش مستقیم نور در لنز دوربین مدار بسته معمولی می تواند کادر تصویر را مختل کند که این اتفاق در دوربین های حرارتی نخواهد افتاد.به تصویر زیر دقت کنید:

دوربین مدار بسته حرارتی

با توجه به شلوغی محیط و بهم ریختگی کادر تصویر توسط درختان ، مشاهده می کنید که دوربین حرارتی می تواند سوژه را براحتی تشخیص دهد و همانطور که در تصویر بعدی مشخص است تشخیص شخص توسط چشم در این تصویر بسیار بسیار مشکل خواهد بود.

دوربین مدار بسته حرارتی

نتیجه گیری:از دوربین مدار بسته حرارتی می توان در جهت اهداف نظارتی و حفاظتی از مناطق خاص استفاده کرد و امروزه دستگاه های رکوردر تحت شبکه مخصوص به این دوربین ها قادرند امکانات بسیار ویژه ای را به کاربران ارائه دهند که باعث می شود تا استفاده از این دوربین ها در نهایت سهولت تمام امکان پذیر باشد.

بعنوان مثال دستگاه های رکوردر تصاویر دوربین مدار بسته هایک ویژن دارای قابلیت های تشخیص تردد ، تشخیص عبور از مناطق مشخص ، تشخیص  خرابکاری و بسیاری از رفتارهای دیگر را دارند که در صورت بروز این مشکلات می توانند مراتب را از طریق آلارم به اطلاع شخص برسانند.از امکانات ویژه این دستگاه ها نیز می توان تشخیص حریق و سرقت اشیاء را نام برد که می توانند کمک شایانی به کاربر این تجهیزات نمایند.

همچنین دوربین های حرارتی هایک ویژن نیز این امکان را دارند تا دمای محیط را نیز تشخیص دهند و همچنین در صورت بروز حریق خود دوربین بصورت مجزا به یک الارم متصل شود و کاربر را از خطر آتش سوزی با خبر کنند.

نصب و راه اندازی و قیمت دوربین مدار بسته حرارتی

در خصوص نصب این دوربین ها باید گفت که این دوربین ها دقیقا مشابه دوربین مدار بسته تحت شبکه هستند و نیاز به تجهیزات خاصی برای نصب  ندارند.

قیمت این دوربین ها نیز بسته به برندهای مختلف و امکانات متنوع دوربین در رنج های مختلفی قرار دارد اما نمونه های متعارف آن با برند هایک ویژن و مدل 2TD2166 بین 100 الی 138 دلار قیمت دارند.

لینک های سایت:

دوربین مدار بسته

قیمت دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته تحت شبکه

قیمت دوربین مدار بسته تحت شبکه

دوربین مدار بسته بیسیم

دوربین مدار بسته وایرلس

دزدگیر اماکن

قیمت دزدگیر اماکن

دزدگیر منزل

قیمت دزدگیر منزل

برچسب ها: , | موضوع : | بازدید : 14

[ يکشنبه 10 بهمن 1395 ] [ 15:11 ] [ سالار احمدی ] [ ]
صفحه قبل 1 صفحه بعد
درباره وبلاگ

آرشيو مطالب
جعبه پیام
خبرنامه
جستجو در وبلاگ

آمار بازدید
آنلاین : 1
بازدید امروز : 13
بازدید دیروز : 4
بازدید هفته گذشته : 41
بازدید ماه گذشته : 288
بازدید سال گذشته : 575
کل بازدید : 1477
امکانات وب