ساخت دوربین مدار بسته

 یکی از نکات مهم در جانمایی دوربین مدار بسته استفاده و یا عدم استفاده از WDR در پروژه ما می باشد.بر همین روال بنا به سفارش مشتری و ارقام فاکتور نهایی چنانچه توافق برای نصب و استفاده از دوربین مدار بسته دارای ویژگی WDR حاصل شد ، بسیاری از محدودیت های جانمایی دوربین مدار بسته توس شما رفع می گردد.


اما چنانچه هزینه های نصب دوربین مدار بسته بواسطه انتخاب دوربین مدار بسته WDR افزایش یابد و مشتری شما نیز محدودیت هزینه و بودجه داشته باشد ، باید جانمایی خود را طوری تغییر دهید که بتوانید با کمترین هزینه بهترین کادر تصویر را پوشش دهید.زیرا قیمت انواع دوربین مدار بسته با ویژگی WDR از قیمت دوربین مدار بستهمعمولی از ۵۰ الی ۱۰۰ در صد تفاوت دارد.


در برخی موارد کادر تصویر و نقاط مورد نظر به گونه ای است که نمی توان تغییر جانمای داد و در این موارد استفاده از دوربین مدار بسته WDR الزامی است.


اما مواردی نیز وجود دارد که می توان با تغییر جانمایی تا حد بسیار زیادی از سفید و سیاه شدن تصاویر جلوگیری کرد.به عنوان اصل کلی شما باید طوری جانمایی خود را تغییر دهید که تا حد ممکن از تغییرات گشترده نور در کادر تصویر جلوگیری شود.تصویر زیر را مشاهده کنید :


اهمیت WDR در جانمایی دوربین مدار بسته


در جانمایی دوربین فوق بجای اینکه دوربین مستقیما در معرض تغییرات گسترده نور در تصویر باشد می توان دوربین را بصورت مایل نصب کرد تا کادر تصویر شما ، کادری باشد که کمتر دچار تغییرات گسترده نور می شود.


برخی موارد نیز وجود دارد که می توان با تغییرات جزئی در میزان نور تصویر دوربین مدار بسته ، تصویر سیاه شده را تا حدود زیادی بهبود بخشید.کافیست تا وارد تنظیمات دستگاه دی وی آر خود شده و Brightness دوربین کانال مورد نظر را افزایش دهید تا قسمت های کدر تصویر تا حدی بهبود یابد.

منبع:سایت نصب دوربین مداربسته

برچسب ها: , | موضوع : | بازدید : 15

[ يکشنبه 1 مرداد 1396 ] [ 13:37 ] [ سالار احمدی ] [ ]

 

تا کنون بارها نام سامانه های هوشمند ثبت تخلفات خودرویی را شنیده اید.در این مقاله قصد داریم تا با نحوه کارکرد این سامانه و نقش استفاده از دوربین مدار بسته در این سامانه ها اشاره کنیم.

انواع مختلف سیستم های ثبت تخلفات در دنیا ساخته شده اند که ایده اصلی همه انها استفاده از دوربین مدار بسته می باشد.پس از ارسال تصاویر توسط دوربین مداربسته ، سیستم های مدیریت ویدئویی یا همان VMS  ها ، برای ثبت تخلفات رانندگی از الگوریت های هوش مصنوعی و توابع VCA استفاده می کنند.
بعنوان مثال توابع  VCAوارد شدن به نقاط ممونعه و خارج شدن از نقاط ممنوعه می تواند برای خروج خودرو ها از خط مناسب باشد و تخلفات آنها را ثبت کند.همچنین توابع Car plate number می توانند برای شناسایی پلاک خودرو بکار روند.
برخی از سیستم های ثبت تخلف دارای دوربین مدار بسته تحت شبکه هستند و برای مدیریت ثبت تخلفات از نرم افزارهای اختصاصی ویژه های برای ثبت تخلفات استفاده می کنند.
بعنوان مثال همانطور که می دانید دوربین مداربسته تحت شبکه به خودی خود نمی تواند سرعت خودرو و اشیا در کادر تصویر دوربین مدار بسته را تشخیص دهد.
حال برای تشخیص سرعت خودرو توسط دوربین مدار بسته دو راه وجود دارد.
راه اول اینکه زمان ورود او در کادر تصویر و زمان خروج او از کادر تصویر ، محاسبه شود و مشخص شود مسافت کادر تصویر دوربین مدار بسته را در چه مدت زمانی طی کرده است.با یک نسبت و تناسب ساده می توان سرعت خودرو را محاسبه کرد.
اینجا یک سوال پیش می آید و آن هم این است که مسافت کادر تصویر چگونه توسط دوربین مدار بسته قابل شناسایی است ؟ جواب این است که شما باید مسافت کادر تصویر را برای اولین بار روی نرم افزار مدیریت جامع کنترل ترافیک خود کالیبره کنید.نحوه کالیبره کردن مسافت و تشخیص فاصله ها توسط نرم افزار های مدیریت ویدئویی به این شکل است که شما باید یک object را هم سایز سایر object های کادر تصویر کنید که نرم افرار بتواند فواصل را به خوبی تخمین بزند.

راه کار دوم برای تشخیص سرعت خودرو و ثبت تخلفات استفاده از میانگین سرعت است.حال این روش چگونه کار می کند ؟
در روش تشخیص میانگین سرعت در اتوبانها ، هنگامی که یک خودرو از مقابل دوربین مدار بسته عبور می کند ، سرعت او قابل تشخیص نیست و تنها پلاک او و زمان عبور از مقابل دوربین برداشته می شود.در ایستگاه بعدی که دوربین مدار بسته بعدی قرار داد نیز پلاک این خودرو و زمان عبور از مقابل دوربین در سامانه ذخیره می شود.
فواصل دو دوربین در پایگاه داده ها ذخیره شده است ، و طبق قوانین مشخص است تا اگر یک خودرو با سرعت مجاز حرکت کند باید در زمان مثلا 2 دقیقه به دوربین بعدی برسد.اگرخودرو در زمان کمتر از این زمان به دوربین برسد یعنی اینکه از سرعت مجاز تخطی کرده است و پلاک او برای ثبت تخلف برداشته می شود.
از دیگر موارد ثبت تخلفات توسط دوربین مدار بسته ، می توان به ثبت تخلف خوردن و آشامیدن پشت فرمان اشاره کرد.الگوریتم های پردازش تصویر می توانند این موارد را به خوبی تشخیص دهند.برای این موارد ابتدا نمونه سازی روی نرم افزار پردازش تصویر صورت می گیرد و موارد تخلف به سیستم آموزش داده می شوند.سپس بر همین روال چنانچه تخلف جدیدی صورت گیرد ، سیستم ثبت تخلفات به راحتی می تواند این خطاها را تشخیص دهد.
در انتهای این مقاله به خصوصیات دوربین مدار بسته ای که برای این کار لازم است می پردازیم.
- دوربین مدار بسته فوق باید تحت شبکه باشد تا بتوان تصاویر را توسط لینک های رادیویی به مرکز کنترل ارجا داد و قیمت دوربین مدار بسته فوق نیز نباید در رنج پایین و ضعیف قرار داشته باشد.استفاده از دوربین مدار بسته بیسیم (دوربین مدار بسته وای فای) نمی تواند در این موارد کاربردی باشد.
-نرخ فریم در دوربین مدار بسته باید بالا باشد و حداقل فریم مورد نیاز برای پردازش تصویر و ... 25 فریم در ثانیه است.
-بازسازی تصویر در شرایط نور کم باید به خوبی صورت گیرد.
-رزولوشن تصویر باید به گونه ای باشد که در تمامی حالت ها بتوان جزئیات تصویر را استخراج کرد.

دوربین مدار بسته تهران

برچسب ها: , | موضوع : | بازدید : 15

[ دوشنبه 1 خرداد 1396 ] [ 9:27 ] [ سالار احمدی ] [ ]

 

پیرو سوالات کاربران محترم کانال تلگرام دوربین مدار بسته ایلیا دیتا مبنی بر خرید دوربین مدار بسته تشخیص چهره بر آن شدیم تا توضیحاتی در مورد تشخیص چهره توسط دوربین مدار بسته و انواع روش های تهیه دوربین مدار بسته تشخیص چهره را در سایت درج کنیم.امیدواریم مورد استفاده تان قرار گیرد.
تشخیص چهره چیست و چگونه انجام می شود ؟ هر انسان دارای چهره منحصر به فردی است و چهره یکی از خصوصیات بیومتریک جهت شناسایی افراد می باشد.اثر انگشت و مردمک چشم از دیگر خصوصیات منحصر به فرد اشخاص است که جهت شناسایی آنها در سیستم های بیومتریک استفاده می گردد.
هنگامی که یک چهره در مقابل دوربین مدار بسته قرار می گیرد چه اتفاقی می افتد ؟ سیستم های پردازش تصویر چگونه می توانند تفاوت بین چهره ها را تشخیص دهند و اگر دو چهره شبیه بهم باشند آیا امکان بروز خطا در این سیستم ها وجود دارد ؟
هنگامی که یک فرد در مقابل دوربین مداربسته قرار می گیرد تصویر یک فریم از چهره او برای پردازش تصویر انتخاب می شود.سیستم های پردازش تصویر بر اساس الگوریتم های خاص و محاسبات ریاضی ، تصویر مورد نظر را به یک مجموعه اعداد تبدیل می کنند و برای هر چهره اعداد منحصر به فردی در پایگاه داده ها ذخیره می شود.حتی اگر دو چهره بسیار شبیه بهم باشند مجموعه اعداد ذخیره شده برای انها متفاوت است و اینجاست که سیستم های پردازش تصویر تفاوت بین چهره های افراد را تشخیص می دهند.
در ادامه کمی به جزئیات این محاسبات می پردازیم.بسته به استفاده از نوع الگوریتم محاسبات تشخیص چهره در دوربین مدار بسته متفاوت است.بعنوان مثال برای تشخیص چهره می توان از الگوریتم های آنالیز مولفه های اصلی یا همان PCA استفاده کرد.شبکه های عصبی نیز نوع دیگری از الگوریتم های هوش مصنوعی برای تشخیص چهره افراد می باشند.
همانطور که می دانید یک فایل تصویری مانند یک ماتریس است و دارای طول و عرض می باش که بترتیب سطر ها و ستون های ماتریس ها را تشکیل می دهند.در روش آنالیز مولفه های اصلی ابتدا تصویر مورد نظر بصورت سیاه و سفید در می آید.هر رنگ در تصویر دارای یک کد عددی می باشد و هنگامی که یک تصویر به نوع سیاه و سفید تبدیل می شود ، این بازه رنگ ها بسیار کمتر می شود و برای محاسبات ریاضی ساده تر می گردد.
سپس با اعمال فیلترهای مختلف روی تصویر ، خصوصیات مختلف چهره از آن اسخراج می شود.خصوصیاتی مانند فاصله دو چشم از هم ، نوع و سایز بینی ، لب و دهان ،فواصل تمام اجزای چهره از همدیگر،سایز سر ، گوش ها  و ... مانند آنچه در تصویر زیر مشاهده می کنید:

دوربین مدار بسته تشخیص چهرهدوربین مدار بسته تشخیص چهره

حال این محاسبات به یک مجموعه اعداد تبدیل می شوند و در سیستم ذخیره می شوند.هنگام مقایسه چهره یک فرد با آنچه در پایگاه داده وجود دارد ، چهره دوم نیز در فرایند پردازش های بالا قرار گرفته و اعداد باهم مقایسه می شوند و اگر مشابهت و یا نزدیکی بازه اعداد وجود داشت یعنی چهره جدید با آنچه در سیستم وجود داشت یکسان است.

دوربین مدار بسته تشخیص چهرهبرای تهیه دوربین مدار بسته تشخیص چهره شما می توانید به چندین روش عمل کنید.
روش اول استفاده از نرم افزار تشخیص چهره کامپیوتری و استفاده از دوربین مدار بسته تحت شبکه یا وب کم و... با این روش پردازش ها توسط کامپیوتر شما انجام می شوند و شما می توانید نتایج آن را طبقه بندی کنید.
روش دوم استفاده از دوربین های مدار بسته HD  آنالوگ و یا دوربین مداربسته تحت شبکه و اتصال آنها به دی وی آر و یا NVR هایی که دارای قابلیت تشخیص چهره هستد.بعنوان مثال هایک ویژن ، داهوا و کلیه OEM  های این دو کمپانی مانند رستر ، ورتینا ، مکسرون ، 7tech و ... همگی دارای NVR ها و DVR هایی هستند که می توانند تشخیص چهره را انجام دهند و در پایگاه داده های مخصوص ذخیره کنند.

روش سوم استفاده از دوربین مدار بسته تحت شبکه نسل است جدید که خود دوربین دارای توابع VCA می باشد و می تواند اداماتی از قبیل ذخیره و تشخیص چهره ، تشخیص خرابکاری و در کل توابع VCA  در دوربین مدار بسته را پشتیبانی کنند.

بهترین مارک دوربین مداربسته

برچسب ها: , | موضوع : | بازدید : 15

[ دوشنبه 1 خرداد 1396 ] [ 9:26 ] [ سالار احمدی ] [ ]

 

با پیشرفت تکنولوژی در حوزه های هوش مصنوعی و بینایی ماشین ، استفاده از دوربین های مدار بسته در این صنعت رو به افزایش است و امروزه دوربین مدار بسته عضو جدانشدنی تمام تجهیزاتی که از بینایی ماشین و سیستم پردازش تصویر و هوش مصنوعی استفاده می کنند ، می باشد.
همانطور که از نام بینایی ماشین پیداست ، ابزار های دارای هوش مصنوعی برای دیدن نیاز به یک چشم دارند که این چشم همان دوربین مداربسته می باشد.
برای اینکه یک ماشین بتواند دقیق تر عمل بینایی و پردازش تصویر را انجام دهد نیاز است تا بتواند جزئیات را بهتر ببیند.از این رو همواره نیاز به نصب دوربین مدار بسته با کیفیت و رزولوشن تصویر بالا در این ماشین ها حس می شود.
بعنوان مثال ربات هایی که می توانند موانع را تشخیص دهند و از آنها عبور کنند ، اگر دارای سنسور های تصویر برداری مناسبی نباشند نمی توانند پردازش صحیحی روی داده ها صورت دهند و نخواهند توانست تصمیمات صحیحی نیز اتخاذ کنند.
پیشرفت دانش هوش مصنوعی در دوربین مدار بسته ، باعث شده است تا امروز خود دوربین ها نیز دارای امکانات مناسبی برای راحت تر کردن امورات کاربر باشند تا جایی که دوربین های نسل جدید می توانند در کارهای کنترلی و نظارتی یک ابزار بسیار سودمند باشند ف تا جایی که بدون وجود آنها حفاظت و نظارت امری بسیار سخت و در برخی موارد غیر ممکن خواهد بود.
بعنوان مثال تجزیه و تحلیل ترافیک بدون استفاده از پردازش تصویر ، امری غیر ممکن است.همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید شمارش تعداد خودرو ها ، سرعت تردد آنها و ثبت تخلفات بدون استفاده از پردازش تصویر و دوربین مدار بسته امری غیر ممکن است.

هوش مصنوعی در دوربین مدار بسته
امروزه برای پردازش های حرفه ای تصاویر ، سیستم های مدیریت ویدئویی یا همان VMSها طراحی شده اند.VMS ها نرم افزارهای پردازش تصویری هستند که می توانند روی تصاویر ویدئویی محاسبات و پردازش صورت دهند و اطلاعات را بصورت طبقه بندی شده در پایگاه داده ها ذخیره کنند.
امروزه نسل جدید دوربین مدار بسته تحت شبکه ، مجهز به سیستم VMS داخلی می باشند و می توانند برخی پردازش های تصویر بر پایه هوش مصنوعی را بصورت داخلی و در خود دوربین صورت دهند.
بعنوان مثال محصولات دوربین مداربسته تحت شبکه کمپانی VCA technology دارای امکانات زیر هستند که در مجموع می توان از قابلیت های پردازش تصویر ، هوش مصنوعی که تحت عنوان توابع VCA شناخته می شوند:
ورودی آلارم و ذخیره تصاویر بر اساس آلارم ارسال شده
تشخیص خرابکاری ، تردد و توقف بیجا افراد در کادر تصویر دوربین
تعقیب شخص ، خودرو و هر شی دیگر در کادر تصویر دوربین مداربسته
شمارش نفرات تردد کرده از مقابل دوربین
کنترل ورود و خروج شامل ورود به منطقه ممنوعه، خروج از منطقه ممنوعه و ...
تشخیص سرعت اشیا و خودرو
شناسایی پلاک خودرو
تشخیص چهره افراد
تشخیص سرقت اشیا
تشخیص جا ماندن اشیا
تشخیص تغییر کادر تصویر
و بسیاری از امکانات و توابع VCA جدید که همواره در حال بهبود و گسترش می باشند.
با توجه به گسترش روزانه این توابع و رشد پردازش تصویر ، در آینده ای نه چندان دور این قابلیت ها برای کاربران خانگی نیز تبدیل به یک نیاز خواهند شد و برای جلوگیری و مقابله با انواع اقدامات خرابکارانه و دریافت گزارش های حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرند.
در سالهای اخیر هوش مصنوعی در دوربین مدار بسته دچار تحولات بسیاری شده است و این پیشرفت همواره در حال بهبود و گسترش امکانات و کارایی می باشد.بطوریکه در نسل آینده دوربین های مدار بسته ، چنانچه این امکانات وجود نداشته باشد ، نمی تواند پاسخگوی نیازهای کاربران باشد.

 فروش دوربین وایرلس

 

برچسب ها: , | موضوع : | بازدید : 14

[ دوشنبه 1 خرداد 1396 ] [ 9:24 ] [ سالار احمدی ] [ ]

 

شاید تا کنون بارها نام EoC به گوش شما خورده باشد و با این تکنولوژی آشنایی نداشته باشید.EoC مخفف Ethernet Over Coaxial و به معنای اترنت (شبکه کامپیوتری کابلی) بر بستر کابل کواکسیال می باشد.
همانطور که می دانید دوربین مدار بسته آنالوگ HD از بستر کابل کواکسیال برای انتقال تصاویر استفاده می کنند.این در حالی است که دوربین مدار بسته تحت شبکه (دوربین آی پی) از بسشتر کابل شبکه برای انتقال داده ها استفاده می کند.هنگامی که شما بخواهید چند دوربین تحت شبکه را با یک کابل شبکه انتقال تصویر دهید کافیست تا چند دوربین را به یک سوئیچ شبکه متصل کنید.
اما در دوربین مداربسته آنالوگ HD برای هر دوربین نیاز است تا یک کابل کواکسیال تصویر کشیده شود و در نهایت این کابل به دستگاه دی وی آر دوربین مدار بسته متصل گردد.
تکنولوژی EoC دقیقا برای رفع موانع استفاده از کابل کواکسیال برای انتقال داده ها در بستر شبکه مورد استفاده قرار می گیرد.
حال یکی از اجزای شبکه کامپیوتری که می توانند از کابل کواکسیال بجای کابل شبکه استفاده کنند دوربین های مدار بسته می باشند.
شاید برای شما این سوال پیش بیاید که این تکنولوژی چگونه کار می کند ؟داده ها در کابل شبکه بصورت دیجیتال ارسال می شوند اما این در حالی است که داده ها روی کابل کواکسیال توسط موج های سینوسی و تغییرات ولتاژ ارسال می شوند.
هنگامی که یک المان شبکه اقدام به ارسال داده ها روی کابل کواسکیال می کند این داده ها با طول موج  فرکانس مختلف ارسال می شوند و برای هر دوربین مدار بسته یکpacket  روی کابل ارسال می شود.
حال در انتهای خط این packet ها از هم تفکیک می شوند و مشخص می شود هر سیگنال برای کدام دوربین مدار بسته است.
در شکل زیر دیاگرام نصب دوربین مدار بسته با تکنولوژی ترکیبی PoC و EoC را مشاهده می کنید.

آشنایی با EoC در دوربین مدار بسته

با کمک تکنولوژی EoC می توان دوربین مدار بسته تحت شبکه را توسط کابل کواکسیال در بستر شبکه قرار داد.همچنین کیت های ترکیبی PoC  و  EoC وجود دارند که می توانند بطور همزمان داده های شبکه را انتقال دهند و برق دوربین را نیز با همان کابل کواکسیال تامین کنند.

دوربین مدار بسته EoC تنها دارای یک عدد سوکت BNC می باشد که می تواند توان مصرفی دوربین و انتقال دیتا را همزمان انجام دهد.

آشنایی با EoC در دوربین مدار بسته
اخیرا ویدئوی های زیادی مبنی بر ساخت پکیج های آماده دوربین مدار بسته تحت شبکه با تکنولوژی ترکیبی PoC  و EoC منتشر شده است.بیشتر این ویدئو ها توسط کمپانی بی نام و نشان Joysec پخش شده اند و با مراجعه به سبد خرید وب سایت سازنده ، نتوانستیم از قیمت دوربین مدار بسته تولید شده با این تکنولوژی مطلع شویم و بستری هم برای خرید آن محیا نبود.
تا زمانی که دوربین های دارای این تکنولوژی ورود انبوه به بازار نداشته باشند و مشکلات آنها شناسایی و برطرف نشود نمی توان به قطع در مورد این تکنولوژی دوربین مدار بسته نظرات مثبت یا منفی داد.
اما آنچه که در ظاهر مشخص است این تکنولوژی مزایای زیر را با خود بهمراه دارد:
-کاهش هزینه های کابل کشی دوربین مدار بسته تحت شبکه بواسطه استفاده از کابل کواکسیال و حذف کابل برق

-افزایش متراژ پیاده سازی بستر دوربین مدار بسته تحت شبکه از 100 متر به 200 متر.
-سهولت در نصب و راه اندازی
-دریافت تصاویر با کیفیت بواسطه استفاده از دوربین مدار بسته تحت شبکه


اما برای این تکنولوژی نیز می توان معایبی را در نظر گرفت و مهم ترین آنها اتصالات بیش از حد سه راهی های BNC  می باشد که در هنگام قطعی تصاویر،عیب یابی را سخت خواهند کرد.

قیمت دوربین مداربسته هایک ویژن

برچسب ها: , | موضوع : | بازدید : 14

[ دوشنبه 1 خرداد 1396 ] [ 9:23 ] [ سالار احمدی ] [ ]

 

پیش تر ها دوربین های مدار بسته تنها برای نظارت تصویری استفاده می شدند.اما نسل های جدید انواع دوربین مدار بسته به امکانات بسیاری مجهز گردیده اند که می تواند نیازهای نظارتی کاربران را بیش از پیش مرتفع کنند.نسل های قدیم دوربین مدار بسته دارای کیفیت تصویر پایینی بودند و از همین رو برای نظارت دقیق تر میبایست تعداد بیشتری از دوربین های مدار بسته را در محیط های دارای درجه امنیتی بالا استفاده کرد.
این در حالی است که دوربین های مدار بسته جدید دارای رزولوشن تصویر بسیار بالایی هستند.از این رو می توان جزئیات را در تصاویر بسیار بهتر مشاهده کرد.جدا از بحث وضوح تصویر ، دوربین های مدار بسته جدید به امکانات بسیار کاربردی ای مجهز گردیده اند که توابع تحلیل گر تصاویر یکی از مهم ترین آنهاست.

برای آشنایی با تحلیل گر های تصاویر حتما مقاله زیر را مطالعه کنید:

تحلیل گر تصاویر در دوربین مدار بسته
ویژگی جدید در نسل آینده دوربین های مدار بسته که امروز قصد بررسی آن را داریم حسگرهای راداری می باشند.در ابتدا در مورد حسگرهای راداری باید بگوییم که این حسگرها در نگاه خیلی ساده تشخیص دهنده (detector)هایی هستند که می توانند در کنار دوربین مدار بسته تحت شبکه بکار گرفته شوند و آلارم های مهم را به نرم افزار مدیریت ویدئوها یا همان VMS ارسال کنند.در مورد قیمت دوربین مدار بسته مجهز به حسگر راداری باید گفت محصولات کمپانی های مختلف بسته به نوع و مدل آنها در رنج 3 الی 12 میلیون تومان می باشند.
اما در نگاه ریزتر تفاوت این حسگرها با سایر حسگرهای دوربین مدار بسته در دقت آنها می باشد.بطور واضح تر حسگرهای راداری دوربین مدار بسته برای استفاده در فضای آزاد کارایی دارند و همانطور که در مورد رادارها می دانید این حسگرها با ارسال فرکانس به محیط و بازخورد آن می توانند اجسام را تشخیص دهند.
حسگرهای راداری دوربین مدار بسته می توانند در آن واحد چندین هدف را شناسایی کرده و تحرکات را به خوبی و با دقت بسیار بالا تحت نظر خود داشته باشند.اما از یک حسگر راداری توقع نداشته باشید که بتواند تحرکات اجسام ریز و کوچک را نیز تحت نظر داشته باشد و آلارم های تحرکات آنها را ارسال کند.این رادارها می توانند با توجه به طول موج و فرکانس ارسالی خود مسافتی بین 40 الی 60 متر را بسته به نوع رادار پوشش دهند که البته در نسل های آینده ممکن است این میزان بسیار افزایش پیدا کند.زیرا اساسا محدودیت ساخت راداری وجود ندارد و این مسافت نیز بسته به نوع دوربین مدار بسته در خود رادار طراحی گردیده است.
شاید برای شما این سوال پیش بیاید که این دوربین ها در چه مکانهایی کاربرد دارند ؟ هر مکانی که دارای درجه امنیتی بسیار بالا باشد و همچنین امنیت پیرامونی برای آن امری حیاتی محسوب شود می تواند از این نوع سنسورها در کنار دوربین های مدار بسته استفاده کند.
پیش تر در مورد تحلیل گر های ویدئویی بحث هایی کردیم و نحوه کار آن را توضیح دادیم.استفاده ترکیبی از رادار و تحلیل گر های ویدئویی می تواند در افزایش کارایی تجهیزات نظارتی بسیار موثر باشد.به عبارت دیگر این دو تکنولوژی توسط ترکیب با یکدیگر می توانند نقص های یکدیگر را پوشش دهند.
دوربین های مدار بسته دارای حسگر راداری ارائه شده تا کنون ، دارای ویژگی ارتباط مستقیم مابین دوربین مداربسته و رادا نمی باشند اما بدون شک در نسل آیند دوربین های دارای این تکنولوژی عملکرد دوربین مدار بسته می تواند بصورت ترکیبی از پردازش تصویر و آلارم های ارسال شده از رادار باشد.بعنوان مثال در یک دوربین مدار بسته PTZ که از سیستم target tracking (تعقیب اتوماتیک سوژه) استفاده می کند ، می توان با پوشش 360 درجه توسط رادار ،هنگامی که سوژه دقیقا پشت به دوربین حرکت می کند ، بلافاصله تشخیص حرکت را با دقت بالایی به دوربین ارسال کرده و بتوان عمل target tracking  را با دقت بالایی صورت داد.
از دیگر محاسن این تکنولوژی این است که تحلیل گر های ویدئویی در شرایط جوی نامناسب مانند برف ريال مه و باران دچار خطای عملکرد می شوند اما رادار در تمام شرایط جوی می تواند به خوبی موانع و حرکات آنها را تشخیص دهد.

در کلام نهایی باید گفت که رادار برای تشخیص و دوربین مدار بسته برای شناسایی سوژه بکار گرفته می شوند و استفاده از توابع VCA (تحلیل گرهای تصاویر) به تنهایی نمی تواند کار تشخیص را با دقت بالایی انجام دهد.

برچسب ها: , | موضوع : | بازدید : 13

[ يکشنبه 10 ارديبهشت 1396 ] [ 5:50 ] [ سالار احمدی ] [ ]

 

پیش تر در پست های قبلی که در کانال تلگرام دوربین مدار بسته نیز منتشر گردید انواع آموزش های انتقال تصویر دوربین مدار بسته را برای علاقمندان منتشر کردیم.
آموزش های قبلی همگی بر پایه استفاده از سیستم های پردازش ابری Cloud p2p بودند و نیالزی به تنظیمات در مودم شما نداشتند.اما در آموزش امروز می خواهیم انتقال تصویر توسط آی پی استاتیک را آموزش دهیم و این آموزش بدون شک می تواند بسیار مفید باشد.

در این مقاله به انتقال تصویر دوربین هایی که از بستر کابل کواکسیال استفاده می کنند می پردازیم و در مقالات بعدی انتقال تصویر دوربین مدار بسته بیسیم (دوربین مدار بسته وایرلس ) و دوربین مدار بسته تحت شبکه را آموزش می دهیم.

پیرو درخواست های مکرر اعضای کانال ایلیا دیتا بر آن شدیم تا جامع ترین آموزش انتقال تصویر دوربین مدار بسته را برای کاربران محترم قرار دهیم تا بتوانند از آن بهره ببرند.
در مرحله اول این آموزش قصد داریم تا با نحوه ارتباط شبکه ای در انتقال تصویر بپردازیم.لازم به ذکر است که توضیحات این بخش بصورت بسیار عامیانه درج شده اند و حد الامکان از باز کردن بحث های مربوط به انتقال داده ها در لایه های شبکه کامپیوتری پرهیز می کنیم.
اولین گام برای انجام انتقال تصویر دوربین مدار بسته این است که شما یک خط اینترنت دارای آی پی ثابت داشته باشید.برای این منظور باید از هر کجا که اینترنت خود را تهیه کرده اید اقدام به خرید آدرس آی پی ثابت یا همان آی پی استاتیک کنید.
حال دلیل خرید آدرس آی پی ثابت چیست ؟ هر بار که شما به اینترنت وصل می شود آدرس آی پی شما تغییر می کند.به عبارت دقیق تر هنگامی که شما مودم خود را روشن می کنید از طرف ارائه دهنده سرویس اینترنت شما ، یک آدرس آی پی متغییر به آن اختصاص می یابد.ممکن است در صورت خاموش و روشن کردن مودمتان آدرس آی پی شما مجدد تغییر کند و برای انتقال تصویر دوربین مدار بسته نیاز است تا شما دارای یک خط اینترنت با آدرس آی پی ثابت باشید.
برای انجام انتقال تصویر توسط آی پی استاتیک (ثابت) شما باید  تنظیماتی را روی مودم خود صورت دهید.در این تنظیمات شما منابعی از شبکه داخلی خودتان را به اشتراک می گذارید.حال این منابع می توانند هر چیزی باشند که شما در انتقال تصویر دستگاه دی وی آر خود را به اشتراک می گذارید.
با این کار شما در حقیقت اجازه دادید که هر کس آدرس آی پی شما را وارد کند ، بتواند به دستگاه دی وی آر شما دسترسی داشته باشد و بتواند تصاویر دوربین های شما را مشاهده کند.
حال شاید تصور کنید که این روش اصلا امن نیست و ممکن است تا با بدست اوردن آدرس آی پی شما بتوانند تصاویر دوربین ها را مشاهده کنند.برای مقابله با این نفوذ ، شما باید کلمه عبور دستگاه دی وی آر خود را بصورت کاملا ایمن تعریف کنید و آن را در اختیار هیچ کس قرار ندهید.در این صورت زیاد تعجب نکنید اگر تصاویر شما مورد سو استفاده قرار بگیرند.
همانطور که گفتیم پس از اعمال تنظیمات روی مودمتان ، شما دستگاه دی وی آر خود را روی محیط وب به اشتراک می گذارید.حال هر کس می تواند با وارد کردن آدرس آی پی و نام کاربری و کلمه عبور وارد دستگاه دی وی آر شما شده تصاویر را مشاهده کند و از امکانات دیگر مانند بازبینی ویدئو ها ، تنظیمات ساعت و تاریخ و بسیاری گزینه های دیگر استفاده کند.
حال می خواهیم تنظیمات مودم را برای انتقال تصاویر دوربین مدار بسته صورت دهیم.دستگاهی که ما می خواهیم انتقال تصاویر را روی آن انجام دهیم دارای پورت انتقال تصویر موبایلی 34567 می باشد که یکی از پر مصرف ترین دستگاه ها می باشد.زیرا قیمت دوربین مدار بسته AHD ناسب تر از سایر دوربین ها می باشد.لازم به ذکر است نرم افزار انتقال تصویر موبایل این پورت Xmeye می باشد و چنانچه پورت موبایل دستگاه دی وی آر شما متفاوت باشد باید نرم افزار مخصوص خود آن را تهیه کنید.
ابتدا وارد منوی تنظیمات شبکه دستگاه دی وی آر خود شوید.
1-اگر گزینه dhcp فعال است آن را به حالت غیر فعال در بیاورید.
2-در قسمت ip address آدرس آی پی دلخواه اما در رنج آدرس های شبکه خود وارد کنید.برای مثال آدرس آی پی 192.168.1.100
3-subnet mask را تغییر ندهید و روی 255.255.255.0  باشد.
4-در قسمت gateway آدرس آی پی مودمتان وارد شود.در اینجا آدرس 192.168.1.1 مد نظر است.
5-برای primary DNS نیز آدرس آی پی مودمتان را وارد کنید. 192.168.1.1
6-برای secondary DNS مقدار 8.8.8.8 را وارد کنید.
سایر مقادیر را نیز تغییر نداده و تنظیمات را ذخیره می کنیم.

آموزش انتقال تصویر دوربین مدار بسته
حال به تنظیمات مودم می پردازیم.
تصاویر زیر مربوط به مودم های Dlink  می باشد.برای سایر مودم ها نیز تنظیمات انتقال تصویر تفاوت چندانی ندارد.وارد صفحه کانفیگ مودم خود شوید.
برای مودم های dlink بطور پیش فرض آدرس آی پی 192.168.1.1 را در مرور گر خود وارد کنید.سپس در صفحه بعد برای نام کاربری admin و کلمه عبور نیز admin را وارد کنید.
حال شما وارد منوی کانفیگ مودم خود شده اید.

انتقال تصویر دوربین مدار بسته
در منوی advanced گزینه DMZ  را کلیک کرده سپس در قسمت DMZ host ip address  آدرس آی پی دستگاه دی وی آر خود را وارد کنید.192.168.1.100 
حال گزینه save settings را بزنید.

انتقال تصویر دوربین مدار بسته
شما تنظیمات مودم و دستگاه دی وی آر خود را انجام داده اید.
حال نرم افزار موبایل مخصوص دستگاه دی وی آر خود را نصب کنید.پورت انتقال تصویر موبایل دستگاه دی وی آر ما 34567 بود که توسط نرم افزار Xmeye می توانید تصاویر این دستگاه ها را ببینید.
حال طبق آموزش های قبلی وارد نرم افزار موبایل شده و گزینه + در گوشه سمت راست صفحه را کلیک کنید.

انتقال تصویر دوربین مدار بسته
مقادیر را به فرم زیر وارد کنید.
1-برای نام دستگاه ، یک نام دلخواه را وارد کنید.
2-برای آدرس آی پی شما باید آدرس آی پی استاتیکی که خریداری کرده اید را وارد کنید.
3-در قسمت پورت 34567 را وارد می کنید.توجه داشته باشید که دستگاه های مختلف با فریم ور ها و برندهای مختلف دارای پورت موبایلی متفاوتی هستند.
4-برای نام کاربری باید نام کاربری دستگاه دی وی آر خود را وارد کنید.
5-برای کلمه عبور نیز باید کلمه عبور دستگاه دی وی آر خود را وارد کنید.

برچسب ها: , | موضوع : | بازدید : 14

[ يکشنبه 10 ارديبهشت 1396 ] [ 5:49 ] [ سالار احمدی ] [ ]

 

در این مقاله قصد داریم تا پورتهای موبایلی را برای انتقال تصویر دوربین مدار بسته معرفی کنیم.پیش از معرفی این پورتها و نرم افزار کاربردی مورد نیاز جهت مشاهده تصاویر آنها لازم است تا توضیحاتی را در این زمینه به علاقمندان ارائه کنیم.
هر دستگاه دی وی آر با توجه به فریم ور نصب شده روی آن دارای نرم افزار انتقال تصویر موبایلی مخصوص به خود می باشد.بعنوان مثال دستگاه های دی وی آر برند هایک ویژن از نرم افزار انتقال تصویر iVms و یا Ezviz استفاده می کنند.
این در حالیست که نرم افزار انتقال تصویر مورد نیاز برای دوربین مدار بسته داهوا gDmss می باشد.این نرم افزارها با توجه به پورت تعریف شده در دستگاه دی وی آر کار می کنند و می توانند تصاویر مربوط به فریم ور های خود سازنده دوربین مدار بسته را پشتیبانی کنند.
در مقالات قبلی آموزش انتقال تصویر دوربین مدار بسته را توسط روش های p2p و آی پی استاتیک آموزش دادیم.در این مقاله تنها برخی پورتهای مهم را به همراه نرم افزار انتقال تصویر انها معرفی می کنیم.
لازم به ذکر است که نرم افزار خود را می توانید از Play store برای گوشی های اندروید و App Store برای گوشی های اپل دانلود نموده و نصب کنید.
سپس نیاز است تا مشخصات دستگاه دی وی آر دوربین های مدار بسته خود را در این نرم افزار ها وارد کنید تا بتوانید تصاویر دوربین مداربسته خود را مشاهده کنید.
این تنظیمات می توانند شمال گزینه های زیر باشند:
1-    آدرس آی پی یا شناسه p2p دستگاه دی وی آر شما
2-    پورت انتقال تصویر دوربین مدار بسته که باید آن را از منوی network دستگاه دی وی آر خود یادداشت کرده و در نرم افزار وارد کنید.
3-    نام کاربری دستگاه دی وی آر
4-    کلمه عبور دستگاه دی وی آر
معرفی پورتهای مهم در انتقال تصویر دوربین مدار بسته :
پورت 15961  نرم افزار انتقال تصویر :Kmeye
پورت 18004  نرم افزار انتقال تصویر Asee , Asee+ ,SwannView ,
پورت 7050  نرم افزار انتقال تصویر Kweye , Kweye+ , iseeder
پورت 34599 نرم افزار انتقال تصویر   Vmeye , Hiviewe ,  iAlive 
پورت  34567نرم افزار انتقال تصویر Xmeye , Vmeye Super
پورت 100 نرم افزار انتقال تصویر Meye,Meye Plus,
پورت 101  و 111 نرم افزار انتقال تصویر Tmeye
پورت 3357  نرم افزار انتقال تصویر zMeye
پورت 6802 نرم افزار انتقال تصویر DvrMobile
پورت 8101 نرم افزار انتقال تصویر  DvrSeeSee
پورت 8888 نرم افزار انتقال تصویر Asee
در مقاله بعدی پورتهای جدید تر را معرفی خواهیم کرد و در نهایت نحوه اضافه کردن دستگاه دی وی آر را در این نرم افزار ها آموزش خواهیم داد.

برچسب ها: , | موضوع : | بازدید : 14

[ يکشنبه 10 ارديبهشت 1396 ] [ 5:48 ] [ سالار احمدی ] [ ]

 

برد هوشمند سرامیک استیل چیست ؟ شاید شما بارها نام این بردها را شنیده باشید اما با آن آشنایی نداشته باشید.در این قسمت از سایت ایلیا دیتا قصد داریم تا در مورد برد هوشمند سرامیک استیل همانطور که از نامش پیداست دارای صفحه سرامیکی می باشند که این صفحه ترکیبی از سرامیک و استیل می باشد.
حال این صفحه ها چه تفاوتی با سایر برد ها دارند ؟ برد های سرامیک استیل دارای خاصیت ضد خش به معنای واقعی هستند.
این به این معنی است که شما با هر تلاشی بوسیله کشیدن اجسام تیز روی صفحه ی این برد ها نمی توانید روی آن ها خط و خش بیندازید.
برد های هوشمند سرامیکی در هوشمند سازی مدارس و مراکز آموزشی کاربرد بسیار زیادی دارند و دلیل آن نیز عمر بسیار بالای صفحه و همچنین قابلیت نوشتن با ماژیک می باشد.قیمت برد هوشمند سرامیکی از سایر برد های هوشمند بالاتر است و این صفحه ها به هیچ وجه رد ماژیک را روی سطح خود به جای نمی گذارند.برد هوشمند سرامیکی محصولی است که می تواند برای مدت ها جوابگوی نیاز آموزشی شما باشد.
برخی فروشندگان بردهای هوشمند ادعا دارند که بردهای آنها دارای قابلیت نوشتن ا ماژیک هستند و شما پس از مدتی استفاده از این بردها خواهید دید که رد ماژیک به راحتی روی نها باقی می ماند و هنگامی که تصویر ویدئو پروژکتور روی آنها می تابد ، باقیمانده های ماژیک باعث می شوند تا شما تصویر دلچسبی را مشاهده نکنید.
مورد بعدی در خصوص برد های هوشمند انعکاس نور ویدئو پروژکتور می باشد.هر برد هوشمندی که دارای صفحه کدر باشد بدون شک و تردید اثر ماژیک را در خود بجای می گذارد.بردهای سرامیکی دارای انعکاس نور بسیار کمی هستند اما نمی توان گفت انعکاس نور در آنها صفر است.
برد های دارای صفحه الکترو استاتیک نیز قابلیت نوشتن با ماژیک را ندارند و شرکت های سودجو این بردها را به عنوان بردهای سرامیکی به فروش می رسانند و شما می توانید مشاهده کنید که به راحتی بردهای هوشمند فوق دچار خط و خش می شوند.
چرا برد هوشمند سرامیکی بخریم ؟ اگر نیاز مبرم به این دارید که با ماژیک روی بردهای هوشمند بنویسید تنها گزینه مناسب پیش روی شما بردهای هوشمند سرامیکی هستند و به جرات می توان گفت که هیچ برد هوشمند دیگری به کار شما نخواهد آمد.
و اما چرا قیمت برد هوشمند سرامیکی بالاتر از سایر برد های هوشمند می باشد ؟ ساخت صفحه های سرامیک استیل بسیار گرانتر از صفحه های نانو و الکترو استاتیک تمام می شود و برد های هوشمند سرامیکی محبوب تر از سایر برد ها می باشند.

برچسب ها: , | موضوع : | بازدید : 12

[ يکشنبه 10 ارديبهشت 1396 ] [ 5:47 ] [ سالار احمدی ] [ ]

 

پیش تر ها دوربین های مدار بسته تنها برای نظارت تصویری استفاده می شدند.اما نسل های جدید انواع دوربین مدار بسته به  امکانات بسیاری مجهز گردیده اند که می تواند نیازهای نظارتی کاربران را بیش از پیش مرتفع کنند.نسل های قدیم دوربین مدار بسته دارای کیفیت تصویر پایینی بودند و از همین رو برای نظارت دقیق تر میبایست تعداد بیشتری از دوربین های مدار بسته را در محیط های دارای درجه امنیتی بالا استفاده کرد.

این در حالی است که دوربین های مدار بسته جدید دارای رزولوشن تصویر بسیار بالایی هستند.از این رو می توان جزئیات را در تصاویر بسیار بهتر  مشاهده کرد.جدا از بحث وضوح تصویر ، دوربین های مدار بسته جدید به امکانات بسیار کاربردی ای مجهز گردیده اند که توابع تحلیل گر تصاویر یکی از مهم ترین آنهاست.

برای آشنایی با تحلیل گر های تصاویر حتما مقاله زیر را مطالعه کنید:

تحلیل گر تصاویر در دوربین مدار بسته
ویژگی جدید در نسل آینده دوربین های مدار بسته که امروز قصد بررسی آن را داریم حسگرهای راداری می باشند.در ابتدا در مورد حسگرهای راداری باید بگوییم که این حسگرها در نگاه خیلی ساده تشخیص دهنده (detector)هایی هستند که می توانند در کنار دوربین مدار بسته تحت شبکه بکار گرفته شوند و آلارم های مهم را به نرم افزار مدیریت ویدئوها یا همان VMS ارسال کنند.در مورد قیمت دوربین مدار بسته مجهز به حسگر راداری باید گفت محصولات کمپانی های مختلف بسته به نوع و مدل آنها در رنج 3 الی 12 میلیون تومان می باشند.
اما در نگاه ریزتر تفاوت این حسگرها با سایر حسگرهای دوربین مدار بسته در دقت آنها می باشد.بطور واضح تر حسگرهای راداری دوربین مدار بسته  برای استفاده در فضای آزاد کارایی دارند و همانطور که در مورد رادارها می دانید این حسگرها با ارسال فرکانس به محیط و بازخورد آن می توانند اجسام را تشخیص دهند.
حسگرهای راداری دوربین مدار بسته می توانند در آن واحد چندین هدف را شناسایی کرده و تحرکات را به خوبی و با دقت بسیار بالا تحت نظر خود داشته باشند.اما از یک حسگر راداری توقع نداشته باشید که بتواند تحرکات اجسام ریز و کوچک را نیز تحت نظر داشته باشد و آلارم های تحرکات آنها را ارسال کند.این رادارها می توانند با توجه به طول موج و فرکانس ارسالی خود مسافتی بین 40 الی 60 متر را بسته به نوع رادار پوشش دهند که البته در نسل های آینده ممکن است این میزان بسیار افزایش پیدا کند.زیرا اساسا محدودیت ساخت راداری وجود ندارد و این مسافت نیز بسته به نوع دوربین مدار بسته در خود رادار طراحی گردیده است.
شاید برای شما این سوال پیش بیاید که این دوربین ها در چه مکانهایی کاربرد دارند ؟ هر مکانی که دارای درجه امنیتی بسیار بالا باشد و همچنین امنیت پیرامونی برای آن امری حیاتی محسوب شود می تواند از این نوع سنسورها در کنار دوربین های مدار بسته استفاده کند.
پیش تر در مورد تحلیل گر های ویدئویی بحث هایی کردیم و نحوه کار آن را توضیح دادیم.استفاده ترکیبی از رادار و تحلیل گر های ویدئویی می تواند در افزایش کارایی تجهیزات نظارتی بسیار موثر باشد.به عبارت دیگر این دو تکنولوژی توسط ترکیب با یکدیگر می توانند نقص های یکدیگر را پوشش دهند.
دوربین های مدار بسته دارای حسگر راداری ارائه شده تا کنون ، دارای ویژگی ارتباط مستقیم مابین دوربین مداربسته و رادا نمی باشند اما بدون شک در نسل آیند دوربین های دارای این تکنولوژی عملکرد دوربین مدار بسته می تواند بصورت ترکیبی از پردازش تصویر و آلارم های ارسال شده از رادار باشد.بعنوان مثال در یک دوربین مدار بسته PTZ که از سیستم target tracking (تعقیب اتوماتیک سوژه) استفاده می کند ، می توان با پوشش 360 درجه توسط رادار ،هنگامی که سوژه دقیقا پشت به دوربین حرکت می کند ، بلافاصله تشخیص حرکت را با دقت بالایی به دوربین ارسال کرده و بتوان عمل target tracking  را با دقت بالایی صورت داد.
از دیگر محاسن این تکنولوژی این است که تحلیل گر های ویدئویی در شرایط جوی نامناسب مانند برف ريال مه و باران دچار خطای عملکرد می شوند اما رادار در تمام شرایط جوی می تواند به خوبی موانع و حرکات آنها را تشخیص دهد.

در کلام نهایی باید گفت که رادار برای تشخیص و دوربین مدار بسته برای شناسایی سوژه بکار گرفته می شوند و استفاده از توابع VCA (تحلیل گرهای تصاویر) به تنهایی نمی تواند کار تشخیص را با دقت بالایی انجام دهد.

برچسب ها: , | موضوع : | بازدید : 12

[ يکشنبه 3 ارديبهشت 1396 ] [ 10:46 ] [ سالار احمدی ] [ ]
صفحه قبل 1 2 3 4 5 صفحه بعد
درباره وبلاگ

آرشيو مطالب
جعبه پیام
خبرنامه
جستجو در وبلاگ

آمار بازدید
آنلاین : 1
بازدید امروز : 3
بازدید دیروز : 4
بازدید هفته گذشته : 31
بازدید ماه گذشته : 278
بازدید سال گذشته : 565
کل بازدید : 1467
امکانات وب