WDR و جانمایی دوربین مدار بسته

 یکی از نکات مهم در جانمایی دوربین مدار بسته استفاده و یا عدم استفاده از WDR در پروژه ما می باشد.بر همین روال بنا به سفارش مشتری و ارقام فاکتور نهایی چنانچه توافق برای نصب و استفاده از دوربین مدار بسته دارای ویژگی WDR حاصل شد ، بسیاری از محدودیت های جانمایی دوربین مدار بسته توس شما رفع می گردد.


اما چنانچه هزینه های نصب دوربین مدار بسته بواسطه انتخاب دوربین مدار بسته WDR افزایش یابد و مشتری شما نیز محدودیت هزینه و بودجه داشته باشد ، باید جانمایی خود را طوری تغییر دهید که بتوانید با کمترین هزینه بهترین کادر تصویر را پوشش دهید.زیرا قیمت انواع دوربین مدار بسته با ویژگی WDR از قیمت دوربین مدار بستهمعمولی از ۵۰ الی ۱۰۰ در صد تفاوت دارد.


در برخی موارد کادر تصویر و نقاط مورد نظر به گونه ای است که نمی توان تغییر جانمای داد و در این موارد استفاده از دوربین مدار بسته WDR الزامی است.


اما مواردی نیز وجود دارد که می توان با تغییر جانمایی تا حد بسیار زیادی از سفید و سیاه شدن تصاویر جلوگیری کرد.به عنوان اصل کلی شما باید طوری جانمایی خود را تغییر دهید که تا حد ممکن از تغییرات گشترده نور در کادر تصویر جلوگیری شود.تصویر زیر را مشاهده کنید :


اهمیت WDR در جانمایی دوربین مدار بسته


در جانمایی دوربین فوق بجای اینکه دوربین مستقیما در معرض تغییرات گسترده نور در تصویر باشد می توان دوربین را بصورت مایل نصب کرد تا کادر تصویر شما ، کادری باشد که کمتر دچار تغییرات گسترده نور می شود.


برخی موارد نیز وجود دارد که می توان با تغییرات جزئی در میزان نور تصویر دوربین مدار بسته ، تصویر سیاه شده را تا حدود زیادی بهبود بخشید.کافیست تا وارد تنظیمات دستگاه دی وی آر خود شده و Brightness دوربین کانال مورد نظر را افزایش دهید تا قسمت های کدر تصویر تا حدی بهبود یابد.

منبع:سایت نصب دوربین مداربسته

برچسب ها: , | موضوع : | بازدید : 15

[ يکشنبه 1 مرداد 1396 ] [ 13:37 ] [ سالار احمدی ] [ ]
درباره وبلاگ

آرشيو مطالب
جعبه پیام
خبرنامه
جستجو در وبلاگ

آمار بازدید
آنلاین : 1
بازدید امروز : 9
بازدید دیروز : 4
بازدید هفته گذشته : 37
بازدید ماه گذشته : 284
بازدید سال گذشته : 571
کل بازدید : 1473
امکانات وب