نصب دوربین مدار بسته در آپارتمان ها

 اگر شما قصد نصب دوربین مدار بسته در آپارتمان را دارید خواندن این مقاله به شما توصیه می شود.در ادامه با فروشگاه اینترنتی دوربین مدار بسته ایلیا دیتا همراه باشید.

برای نصب دوربین مدار بسته در آپارتمان ها ، باید مناطق حساس را تحت پوشش قرار داد.

مناطق حساس و ضروری در آپارتمان ها شامل : ورودی ها از قبیل ورودی نفر رو ، ورودی خودرو ، ورودی راه پله ها ، ورودی انباریها و ورودی آسانسور می باشند که نصب دوربین مداربسته در ورودی درب پشت بام نیز می تواند دارای اهمیت باشد.

نوع دوربین مدار بسته نیز مهم است و استفاده از دوربین مداربسته تحت شبکه بدلیل قیمت بالا و عدم نیاز به این تجهیزات توصیه نمی شود مگر با دستور کارفرما و برای این اماکن بهتر است از انواع دوربین مدار بسته آنالوگ HD استفاده شود.

در هنگام پوشش این نقاط باید دقت داشت که تمام این مناطق به خوبی توسط دوربین مدار بسته پوشش داده شوند و همچنین میزان نور ورودی به دوربین و تنوع نور در نقاط مختلف کادر تصویر را در نظر بگیرید و اگر نمی توانید جانمایی دوربین را عوض کنید ، حتما از انواع دوربین مدار بسته با قابلیت WDR استفاده کنید.

نکته مهم دیگر در نصب دوربین مدار بسته آپارتمان ، نحوه سیم کشی و داکت کشی است.در مورد زیبایی کار همیشه در تمام مقالات سایت توصیه های زیادی نموده ایم و همچنین ، حفظ امنیت فیزیکی کابل ها بسیار مهم است.

چنانچه قصد نصب دوربین مدار بسته بیسیم را دارید باید از سیگنال دهی کافی این دوربین ها اطمینان حاصل کنید.زیرا افت سیگنال تصویر می تواند باعث قطع و وصل شدن تصاویر شما شود.

کابل های شما نباید به راحتی در دسترس باشند و اگر امنیت محیط دارای اولویت بالایی است باید برای هر دوربین مداربسته از سیستم تغذیه مرکزی با خروجی های مجزا و دارای فیوز جداگانه استفاده کنید تا در صورت اتصال کوتاه بین قطب های مثبت و منفی سیم کشی یکی از دوربین ها ، سایر تجهیزات از کار نیفتند.

در دسترس نبودن خود دوربین نیز عامل بسیار مهم در نصب دوربین مدار بسته برای آپارتمان می باشد.بیشتر دوربین های سقفی معمولی را می توان براحتی دچار تغییر کادر تصویر کرد و ضمن همپوشانی تصاویر دوربین ها ، باید از دوربین های دارای کیس بدنه Vandal resistant استفاده کردتا کادر تصویر دوربین براحتی و توسط دست قابل تغییر نباشد.

نکات مهم برای نصب دوربین مدار بسته در آپارتمان ها

نکات مهم برای نصب دوربین مدار بسته در آپارتمان ها

اگر داکت کشی می کنید سعی کنید ابتدا ، وسط و انتهای داکت ها را با بست کمربندی مهار کنید تا نتوان براحتی درب داکت ها را باز کرد.همچنین لوله های فلکسیبل را نیز با بست ها محکم مهار کنید تا نتوان به آنها آسیبی وارد کرد.

مورد بعدی که  بسیار مهم است محل قرارگیری دستگاه دی وی آر دوربین مدار  بسته می باشد.دستگاه دی وی آر شما نباید در محل هایی قرار گیرد که بتوان براحتی به آن دسترسی پیدا کرد.زیرا با سرقت دستگاه دی وی آر دیگر شما آرشیو تصاویری ندارید که در صورت بروز مشکل بتوانید به آن دسترسی داشته باشید.

مورد مشترک در تمام پروژه های دوربین مدار بسته نیز استفاده از هارد دیسک مخصوص دوربین مداربسته بجای هارد دیسک های معمولی است.زیرا هارد دیسک های معمولی ، ضمن کاهش نرخ فریم در ذخیره تصاویر ، احتمال خرابی هارد دیسک و از کار افتادن سیستم ذخیره تصاویر را دارند که این مورد نیز بسیار مهم است.

 

برچسب ها: , | موضوع : | بازدید : 11

[ پنجشنبه 23 شهريور 1396 ] [ 7:56 ] [ سالار احمدی ] [ ]
درباره وبلاگ

آرشيو مطالب
جعبه پیام
خبرنامه
جستجو در وبلاگ

آمار بازدید
آنلاین : 1
بازدید امروز : 24
بازدید دیروز : 4
بازدید هفته گذشته : 52
بازدید ماه گذشته : 299
بازدید سال گذشته : 586
کل بازدید : 1488
امکانات وب