ROI در دوربین مدار بسته چه کاربردی دارد ؟

 در این مقاله قصد داریم تا در مورد ROI در دوربین مدار بسته صحبت کنیم.در ادامه با سایت تخصصی و فروشگاه اینترنتی دوربین مدار بسته ایلیا دیتا همراه باشید.

ROI مخفف Region of Interest می باشد.توسط این ویژگی می توان پهنای باند تصاویر را کاهش داده و به طبع حجم داده های ذخیره شده نیز کاهش می یابند.

برای آشنایی با کارایی این ویژگی ابتدا کمی در مورد پهنای باند دوربین مدار بسته تحت شبکه صحبت می کنیم.هر دستگاه NVR دارای یک پهنای باند ورودی شبکه  و یک پهنای باند خروجی شبکه می باشد که عاملی بسیار مهم در تعیین رزولوشن دوربین ها می باشد.

بعنوان مثال ممکن است یک دستگاه NVR از دوربین های با رزولوشن تصویر ۵ مگاپیکسلی پشتیبانی کند.اما این به این معنی نیست که شما بتوانید تمام کانالهای دستگاه را بهدوربین های مدار بسته ۵ مگاپیکسلی متصل کنید.در این موارد شما باید میزان پهنای باند ورودی دستگاه را محاسبه کنید تا بتوانید از میزان و تعداد دوربین ها اطلاع حاصل کنید.همچنین برای اطلاع از میزان فضای ذخیره سازی مورد نیاز دانستن و محاسبه پهنای باند دوربین مدار بسته بسیار مهم است.

در بسیاری از موارد جهت کاهش پهنای باند شبکه و همچنین صرفه جویی در زمان ذخیره سازی تصاویر ، می توانید با استفاده از ROI پهنای باند مصرفی را کاهش دهید.

حال ROI چیست و چگونه کار می کند ؟ با ویژگی ROI می توانید قسمتی از تصویر که برای شما مهم است را با رزولوشن تصویر بالا ذخیره سازی کنید و سایر نقاط را با رزولوشن تصویر کمتر ذخیره کنید.این امر سبب کاهش پهنای باند و همچنین کاهش فضای ذخیر ه سازی می شود.

آشنایی با ROI در دوربین مدار بسته

به تصویر بالا دقت کنید.در این تصویر مرکز کادر تصویر از نقاط مهم برای ذخیره سازی تصاویر با کیفیت بالا می باشد و چنانچه بتوانیم سایر نقاط را با رزولوشن پایین تر ذخیره کنیم کاهش چشمگیری در پهنای باند ایجاد کنیم.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید ، می توانیم سایر قسمت های تصویر را با رزولوشن بالاتر ذخیره کنیم.

آشنایی با ROI در دوربین مدار بسته

از چه راهی می توان به تنظیمات ROI دوربین مدار بسته تحت شبکه دسترسی پیدا کرد ؟

دوربین های تحت شبکه دارای این قابلیت را می توان از طریق منوی WEB دوربین config کرد.برای این منظور باید آدرس آی پی دوربین مدار بسته را در مرورگر خود وارد کنید و در تنظیمات مربوطه وارد قسمت ROI شده و مناطق مورد نظر خود را مشخص کنید.

بدیهی است قیمت دوربین مدار بسته تحت شبکه از سایر انواع دوربین مدار بسته بالاتر می باشد.

برچسب ها: , | موضوع : | بازدید : 7

[ دوشنبه 29 آبان 1396 ] [ 9:20 ] [ سالار احمدی ] [ ]
درباره وبلاگ

آرشيو مطالب
جعبه پیام
خبرنامه
جستجو در وبلاگ

آمار بازدید
آنلاین : 1
بازدید امروز : 25
بازدید دیروز : 4
بازدید هفته گذشته : 53
بازدید ماه گذشته : 300
بازدید سال گذشته : 587
کل بازدید : 1489
امکانات وب